Ką daryti, jeigu gavote teismo šaukimą, bet esate išvykę iš Lietuvos ir dalyvauti bylos nagrinėjime negalite?

Skyrybų, vaikų išlaikymo, bendravimo tvarkos nustatymo, vaikų gyvenamosios vietos pakeitimo, sutarčių ginčijimo, skolų priteisimo, fizinio ar juridinio asmens bankroto ir kiti klausimai taip pat neduoda ramybės net ir tiems asmenims, kurie yra išvykę už jūrų marių. Dažnai manęs klausiate: ką daryti, jeigu negalite grįžti į bylos nagrinėjimą Lietuvoje? Daugelis atvejų gali išsispręsti gana paprastai, tiesiog susiradus atstovą, kuris teisme ves bylą už Jus. Žinoma, tokiu atveju privalote pasitikėti savo atstovu visu šimtu procentų. Blogiausias sprendimas, kokį galite priimti – nedalyvauti teismo posėdžiuose, ignoruoti gaunamų laiškų iš teismo siuntimą ir tiesiog tikėtis, kad teismas priims teisingą sprendimą Jūsų naudai. Šiai dienai, veikiant elektroninei teismų sistemai, po teismo posėdžio net galite paprašyti atstovo atsiųsti Jums teismo posėdžio garso įrašą ir tokiu būdu patys susipažinti su bylos “įvykiais”. Žinoma, vertėtų nepamiršti, kad tam tikrai atvejais, teismas gali pripažinti asmens dalyvavimą byloje būtinu, tokiu atveju, tikėtina, kad į teismo posėdį kartą ar du reikės atvykti, tai ypač būdinga šeimos byloms. Analogiškai galite elgtis ir tuo atveju, jeigu patys norite iškelti bylą Lietuvoje, viską galite atlikti per atstovą.

Atstovas gali tvarkyti Jums aktualius klausimus ne tik teisme, o Jūsų pavedimu gali įgyvendinti ir kitas asmens (fizinio ar juridinio) teises ar pareigas Jums nedalyvaujant.

Kad ir kokį sprendimą priimsite, prisiminkite, kad jis ateityje sukels konkrečias teisines pasekmes (apie kurias šiai dienai gal net nepagalvojate!).

Nepamirškite, kad galite būti atstovaujami ne tik bylose, jug geriausias atstovas yra tas, kuris laimi ginčą jo net nepradėjęs!

Call Now Button