Ar tikrai lengva susigrąžinti neteisėtai užvaldytą daiktą?

Laimėta byla, kurioje pavyko įpareigoti atsakovą grąžinti mano Klientui beveik 110 000 Eur vertės automobilį.

Įvairūs susitarimai tarp asmenų neretai tampa ginčais. Šiuo atveju atsakovas atsisakė atiduoti mano Klientui jo automobilį, kuris buvo patikėtas laikinai jam naudotis nuomos pagrindais.

Tokio pobūdžio bylose reikia įrodyti, kad asmuo daiktą valdo neteisėtai ir nepagrįstai.

Mano nuomone, pakankamai keista teismų praktika tokio pobūdžio bylose netaikant laikinųjų apsaugos priemonių, t.y. iki kol bus priimtas galutinis teismo sprendimas, teismai netenkina prašymų taikyti turto, piniginių lėšų arešto sumai, kuria yra įvertinamas daiktas. Asmuo, kuris piktybiškai neatiduoda daikto ar valdo jį neteisėtai, tikėtina, kad gali padaryti nuostolių, pvz. sugadinti daiktą iš esmės ir kt. Tai gal „areštų“ taikymas būtų tam tikra „motyvacija“ grąžinti daiktą?

Bene vienintelė galimybė iki galutinio teismo sprendimo priėmimo – prašyti teismo taikyti kitą laikinąją apsaugos priemonę – įpareigojimą automobilį atiduoti laikinai saugoti savininkui, kol byloje bus priimtas ir įsiteisės teismo sprendimas. Skamba kaip ir neblogai… Bet tenka pripažinti, kad įstatymai šiai dienai turi nemažai spragų tam, kad asmuo „sėkmingai“ (bent jau keletą mėnesių) vengtų teismo nutarties įvykdymo.

Kiek užtrunka tokio pobūdžio bylos nagrinėjimas? Mano praktikoje 5 mėn. – 2 metų.

Kokios „sankcijos“ laukia dėl savalaikio automobilio neperdavimo? Bauda už kiekvieną pradelstą dieną ir patirtų bylinėjimosi išlaidų atlyginimas. Tam tikrais atvejais, papildomai galima prisiteisti negautas pajamas.

Call Now Button