Prekės ženklo apsauga – patentuoti ar palaukti nuostolių atsiradimo?

Atstovavau daugiau kaip 50 žinomų, tarp jų net labai garsių bei pasaulyje pripažintų prekių ženklų savininkų teisėms apsaugant jų prekės ženklus Lietuvoje, ES ir net Rusijoje. Teisiniai prekės ženklų apsaugos sprendimai buvo priimami nuo transporto ir logistikos iki farmacijos verslo sektoriaus.

Džiugu, kad verslas vis labiau supranta, kad prekės ženklas yra turtas, kurį galima ne tik pirkti – parduoti, bet ir “pavogti”. Svarbu suvokti, kad įmonės pavadinimas ir prekės ženklas nėra tas pats ir net įregistruotas įmonės pavadinimas nereiškia, kad automatiškai įgyjama ir prekės ženklo apsauga.

Klaidinga manyti, kad prekės ženklo registracija gali ir palaukti tinkamo momento. Laukimas gali atnešti itin skaudžias pasekmes (šiuo atveju finansines), nes:
1. Prekės ženklas gali būti nebeįregistruotas, nes atsiras tam tikri panašumai su kitais prekių ženklais;
2. Naudojamas prekės ženklas gali neatitikti teisės aktų reikalavimų ir vėliau galite būti priversti jį tiesiog pakeisti;
3. Panašūs prekės ženklo turėtojai gali Jums pareikšti protestus siekiant įregistruoti savo prekės ženklą, juk panašumų tarp prekės ženklų atsiranda kasdien vis naujų;
4. Galite būti apkaltinti kopijavimu, (są) nesąžiningi konkurentai gali iškelti teismines bylas dėl nuostolių atlyginimo.

Prekės ženklo registracija reikalinga kiekvienam jo savininkui, jeigu jis atsako į bent vieną iš žemiau išvardintų klausimų, TAIP:
1. Ar norite būti teisėtas prekės ženklo savininkas?
2. Ar norite turėti išimtines teises naudoti prekės ženklą tam tikroje šalyje/šalyse?
3. Ar norite suteikti teisę savo logotipu žymėti pakuotes ar prekes?
4. Ar norite padidinti tikimybę apsiginti nuo nesąžiningų konkurentų veiksmų?
5. Ar norite gauti teisinę apsaugą nuo logotipo kopijavimo, klastojimo? 
6. Ar norite įgyti teisę į nuostolių atlyginimą dėl neteisėto Jūsų prekės ženklo naudojimo?

Šiuo metu prekės ženklų ratas vis labiau plečiasi ir teisinė apsauga taikoma net 3D objektams bei garsams.

Ar ateityje bus galima registruoti bei suteikti teisinę apsaugą įvairiems kvapams ar net skoniams? Taip, jeigu tik iš technologinės pusės bus sudarytos tam tinkamos sąlygos.

Nepamirškite apsaugoti savo turto!

Call Now Button