Klausk teisininko: ar gali konfiskuoti mano turtą dėl vyro laiduotos paskolos?

Gyvenu santuokoje. Vyras yra bankrutavusios bendrovės savininkas. Jis yra laiduotojas, sutarties tarp jo bendrovės ir banko, kai buvo gauta paskola iš banko. Ar man asmeniškai gavus iš tėvų kaip dovaną žemės sklypą, sklypas netaps bendra mūsų su sutuoktiniu nuosavybe ir nebus banko konfiskuotas už susidariusius mano sutuoktinio kaip laiduotojo įsiskolinimus?

Į DELFI skaitytojo klausimą atsako advokato padėjėja Rasa Vaičekauskytė. Remiantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.89 straipsnio 1 dalies 2 punktu asmenine sutuoktinių nuosavybe pripažįstamas turtas sutuoktiniui dovanotas ar jo paveldėtas po santuokos sudarymo, jeigu dovanojimo sutartyje ar testamente nėra nurodyta, kad turtas perduodamas bendrojon jungtinėn sutuoktinių nuosavybėn. Šiuo atveju, jeigu žemės sklypo dovanojimo sutartyje nebus nurodyta, kad turtas perduodamas bendrojon jungtinėn sutuoktinių nuosavybėn, žemės sklypas bus laikomas asmenine sutuoktinės nuosavybe ir iš minėto žemės sklypo negalės būti vykdomas išieškojimas pagal sutuoktinio asmenines prievoles.

Pateikiamas teisininko komentaras yra bendrojo pobūdžio ir negali būti traktuojamas kaip individuali teisinė konsultacija. Dėl detalesnės informacijos kreiptis el. paštu: rasa@rasavaicekauskyte.lt.

https://www.delfi.lt/temos/rasa-vaicekauskyte/

Call Now Button