Vadove, kurio įmonei iškelta bankroto byla, pakalbėkime apie šviesą tunelio gale?

3 metai. Būtent tiek prireikė įrodyti teisme, kad iš mano Kliento negali būti priteista daugiau kaip 220 000 Eur žalos atlyginimo.

Bankroto byloje teikiami ieškiniai prieš vadovus prašant asmeniškai atlyginti žalą kreditoriams yra sudėtingi. Tokiose bylose persipina viskas: įmonės valdymo žinios, sprendimų priėmimo taisyklių žinojimas, verslo rizikos pateisinimas, sandorių sudarymo ir jų svarumo konkrečioje situacijoje įvertinimas, buhalterinės apskaitos žinios ir visos jos yra perleidžiamos per teisinį rėtį. Šiuo atveju dar papildomai buvo keliami ir kiti klausimai:
1. Kas yra realus įmonės vadovas? Ar asmuo, kuris vadovauja įmonei pagal Registrų centro duomenis gali būti fiktyviu vadovu, jeigu jis realiai organizuoja visą įmonės veiklą tam tikrą laikotarpį? Realus vadovavimas įmonei ir yra realus ir nereikia čia išradinėti dviračio!
2. Jeigu įmonėje buvo 2 vadovai skirtingais laikotarpiais, kodėl žalą prašoma priteisti tik iš vieno? Juk tokiose bylose teismas privalo paskaičiuoti kiekvieną centą už kilusią žalą konkrečiam vadovui už jo vadovavimo laikotarpį ir kitaip būti negali!
3. Ar bankroto administratorius gali skaičiuoti prašomą priteisti žalą tik pagal sau suprantamas taisykles? Jokiu būdu negali, tikslią kilusią žalą privaloma įrodyti tam tikrais dokumentais, o kilus ginčui dėl skaičiavimo galima pasitelkti ekspertus!
4. Ar pirmieji ir būtent nuostolingi įmonės veiklos metai reiškia, kad vadovas privalo kelti bankrotą? Ne visada, konkrečioje įmonės veikloje šią taisyklę galima paneigti!
5. Ar bankroto administratorius gali persekioti vadovą teismuose visą likusį gyvenimą? Ne, 3 metai yra pakankami, nepriklausomai nuo to kiek kartų keistųsi bankroto administratoriai.

Ginčai, kurie priverčia stipriai galvoti ir kiekvieno posėdžio meto dar kartą iš naujo viską pergalvoti yra būtent tie, kuriuose geriausiai save realizuoju. Išmintu taku gali eiti kiekvienas, man tokie keliai neįdomūs, profesinis augimas galimas tik tada, kai keliauji ne tik aiškiai suformuotais keliais…

Vadovai, ginkitės nuo pareikštų ieškinių, tik darykite tai laiku!

Call Now Button