Kiek „kainuoja“ smurtas santuokoje?

Šeimoje vyras smurtavo prieš žmoną matant mažamečiui vaikui? Kas kam atlygins žalą?

Santuokoje vyksta įdomių dalykų… Smurtas neretai tampa įrankiu pradėti skyrybų procesą ir kai kuriais atvejais, gerai apgalvotas smurto artimoje aplinkoje „planas“ iš dalies pasiteisina civilinėje byloje.

Tačiau, praktikoje būna ir atvejų, kai šeima neplanuoja eiti skyrybų keliu, tačiau dėl vienokių ar kitokių aplinkybių, vyras padaro žmonai nežymų sveikatos sutrikdymą ją sumušant. Vyras kaltę pripažįsta, gailisi, tačiau žmona sako, kad atleis jam už smurtą tik tada, kai sumokės jai 3500 Eur neturtinės žalos. Ką tokiu atveju daryti? Bylinėtis ir prarasti žmoną arba 1000 Eur sumokėti ir likusius bandyti ginčyti teisme. Tada gaunasi variantas lyg ir žmonai gerai, bet 2500 Eur likučio nesinori mokėti, todėl lieka laukti teismo sprendimo…

Juk civilinis kodeksas šiai dienai nenustato atlygintinos neturtinės žalos minimumo ar maksimumo – ją įvertinti turi tik teismas. Kiek pasakys teismas, tiek vyras ir susimokės.

Būtent tokioje realioje byloje, esant poodinėms kraujosruvoms krūtinės dešinėje, odos nubrozdinimui dešinėje plaštakoje, kas vertinama nežymiu sveikatos sutrikdymu, teismas nusprendė, kad neturtinė žala žmonai būtų pakankama papildomai priteisiant 1500 Eur, o ne 2500 Eur. Bet… jeigu byloje būtų daugiau įrodymų, kad žmona dar stipriau išgyveno patirtą įvykį, pvz. pakartotinai kreipėsi pas psichologus ir kt. neturtinė žala galėtų būti ir didesnė.

Įdomiausia tokiais atvejais būna tai, kad neretai šeimos ir toliau sėkmingai gyvena, o vyras neturtinę žalą, šiuo atveju 2500 Eur, žmonai atlygina iš bendrų šeimos pajamų…

Kita vertus, niekas nežino ar sekanti byla nebus skyrybų byla ir vyro sumokėti 2500 Eur ateityje netaps žmonos investicija į skryrybų bylos pateikimą teismui?

Arba kartais gali būti ir tokia meilės, santarvės šeimoje išraiška…

Call Now Button