Ar kiekvienam vadovui bankrotas yra pasaulio pabaiga?

Laimėjau bylą, kurioje, Klientas, buvęs įmonės vadovas, apgintas bankroto byloje nuo beveik 250 000 Eur reikalavimo.

Beveik 2 000 000 Eur sumoje, būtent šio teismo sprendimo pagalba, išvengta galimo naujo ieškinio iš bankroto administratoriaus (ar kreditorių) dėl žalos atlyginimo mano Kliento atžvilgiu.

Byloje buvo prašoma priteisti žalą net ir 7 vadovų ir valdybos narių, tačiau tik mano Kliento atžvilgiu ieškinys buvo atmestas. Ilgai trukęs, itin sudėtingos bylos nagrinėjimas baigėsi pergale.

Kiekvienas iš vadovų buvo kaltinamas per savo vadovavimo laikotarpį priėmęs įmonei nenaudingus sprendimus, veikimu „fenikso modeliu“, sandorius buvo prašoma pripažinti negaliojančiais bene visais įmanomai pagrindais.

Byloje buvo atlikta net keletas ekspertizių, nuo teismo kilnojamojo turto vertės nustatymo ekspertizės, kurios pagrindu buvo bandoma įrodyti, kad įmonė dirbo nuostolingai, negavo grynojo pelno, iki teismo ekonominės buhalterinės ekspertizės. Ekonominės buhalterinės ekspertizės atlikimas (ieškovo inciatyva) buvo itin komplikuotas, nes jos atlikimui einant į pabaigą vis tik pavyko surinkti įrodymus, kad ieškovo pasiūlyta teismo ekspertė negali jos atlikti ir privalo būti nušalinta. Todėl vien tik šios ekspertizės atlikimas užtruko apie 1.5 m.

Tokio pobūdžio bylos yra itin sudėtingos, nes tenka atskirti ir “išgryninti” kiekvieno vadovo atsakomybės ribas už jo vadovavimo laikotarpį.

Lietuvos apeliacinis teismas jau patvirtino mūsų išsakytus argumentus pirmoje instancijoje, o aš tikiuosi, kad šis ilgas ir sudėtingas teismo procesas nesustabdys mano Kliento nuo naujų verslo įdėjų įgyvendinimo.

Džiaugiuosi, kad savo beveik 7 metų praktinę, specializuotą patirtį bankroto bylose galiu sėkmingai taikyti savo Klientams.

Nes kai laimingas Klientas, laimingas ir jo atstovas!

Call Now Button