TOP 5 išbandyti patarimai, jeigu bylinėjatės dėl skolos

Skola ne žaizda, neužgis? O gal užgis po teismo sprendimo? Nebūtinai! Po teismo sprendimo „žaizda“ gali net ir pradėti didėti!

Tačiau jeigu nusprendėte teikti ieškinį teismui dėl skolos priteisimo arba jau esate priverstas gintis nuo jo, Jums būtina žinoti, kad:

1. Skolos priteisimas gali virsti ginču ir tai jau nebebus, tiesiog „paprasta skolos priteisimo byla“;
2. Net ir tais atvejais, kai atrodo, jog turite visus būtinus įrodymus skolos priteisimui ar jos egzistavimo paneigimui, gali būti, kad tai tik Jūsų individualus vertinimas, teismo vertinimas gali būti priešingas;
3. Gali būti, kad Jums reikia kreiptis/gintis ne tik dėl skolos priteisimo, bet ir teikti priešpriešinius reikalavimus dėl sutarties pripažinimo negaliojančia, mokėjimo įskaitymo pripažinimo negaliojančiu, akto pripažinimo negaliojančiu ir kt.;
4. Būtina įvertinti ar reikalavimui pagrįsti ar nuo jo apsiginti Jums tikrai nereikalingas teismo ekspertas ar kitas specialių žinių turintis asmuo. Net ir tuo atveju, jeigu Jūs esate puikus savo srities žinovas, tai jokiu būdu nereiškia, kad Jūsų paaiškinimai turės kitokį „svorį“ teismui, nei kitų asmenų. O gal Jums tiesiog reikalingi liudytojai?
5. Atlikti laiku ir vietoje analizę, ar reikėtų teismui teikti tam tikrą įrodymą byloje, galbūt jį išreikalauti iš kitų asmenų. Juk tai gali turėti esminės įtakos teismo spendimo priėmimui.

„Skolos priteisimas“ – gali virsti pasekmėmis apie kurias net niekada nepagalvotumėte. Laiku neapsigynus nuo tam tikrų teiginių, jų perkėlimas į teismo sprendimą ateityje gali reikšti naujų ieškinių tenkinimą.

Mes niekada nežinome kokių ateities tikslų, siekiant prisiteisti skolą turi mūsų oponentas. Gal jis siekia tik skolos atgavimo? O gal susidoroti su Jumis ar Jūsų įmone?

Mano praktika atstovaujant teismuose rodo, kad paprastas skolos priteisimas gali virsti įmonės pasaulio pabaiga, vadovų ir akcininkų asmeninio turto „atėmimu“, kelio užkirtimu išsikelti fizinio asmens bankrotą ar net asmenų baudžiamąją atsakomybe.

O juk pradžioje buvo viso labo tik paprastas „ieškinukas dėl skolos priteisimo“…

Call Now Button