Draudimo teisė

Draudimo teisė reguliuoja visuomeninius santykius draudimo srityje, jos tikslas - įtvirtinti nuostatas, normas, kurios reguliuotų draudimo pardavimų praktiką, draudimo teisinių santykių politiką bei draudiminius ginčus. Draudimo teisės nuostatos skirtos apsaugoti tiek draudiką, tiek draudėją, draudimo kompanijas.

Teikiu kvalifikuotą teisinę pagalbą gyvybės ir ne gyvybės draudimo sutartiniuose santykiuose, perdraudimo teisiniuose santykiuose, ginčuose, kylančiuose iš draudimo teisinių santykių, subrogacijos, įvykių pripažinimo draudžiamaisiais, draudimo išmokų dydžio nustatymo ir kitais su draudimo teise susijusiais klausimais.

Teikiamos paslaugos:

 • Konsultacijos visais draudimo teisinių santykių aspektais;
 • Rengiu draudimo sutartis;
 • Konsultuoju dėl sutarties taisyklių parengimo, vykdymo, pakeitimo, pasibaigimo ir negaliojimo;
 • Rengiu procesinius dokumentus draudimo teisės srityje bei atstovaujame klientų interesus valstybinėse, nevalstybinėse institucijose bei teismuose;
 • Konsultuoju bei padedu spręsti ginčus tarp draudėjo ir draudiko dėl prisiimtų įsipareigojimų tinkamo vykdymo;
 • Konsultuoju, įvertinu ir teikiu teisinę pagalbą nustatant draudimo išmokos dydį, mokėjimo tvarką, terminus;
 • Teikiu teisinę pagalbą draudimo teisės klausimais, susijusiais su bet kokios rūšies verslu, rizikos įvertinimu;
 • Draudimo įmonių veiklos ir kitais klausimais;
 • Teikiu teisinę pagalbą dėl regresinių reikalavimų įgyvendinimo galimybių, civilinės atsakomybės taikymo;
 • Teikiu teisinę pagalbą žalos administravimo procedūrose, žalos dydžio nustatymo klausimais, renku įrodymus, padedančius nustatyti žalos dydį;
 • Konsultuoju, atstovauju draudimo bylose dėl žalos, padarytos užsienio valstybėje ir kitose bylose, turinčiose užsienio elementų.

 

Bylos


 • Klientas, bankrotuojančios bendrovės vadovas gavo ieškinį iš bankroto administratoriaus. Ieškinyje buvo prašoma priteisti iš buvusio bendrovės direktoriaus neteisėtai panaudotas bendrovės lėšas bei žalos atlyginimo. Byloje buvo bandoma įrodyti, kad atsakovas būdamas BUAB vadovu iš bendrovės banko sąskaitos ir kasos neteisėtai per 3 metus panaudojo 45 080 Eur, įtariant, kad šiuo pagrindu gali būti ir baudžiamosios atsakomybės požymių. Byloje buvo keliami klausimai dėl piniginių lėšų panaudojimo savo reikmėms, bakkroto įstatyme numatytų pareigų nevydymo, neperduodant bankroto administratoriui kasoje likusių grynųjų pinigų, dėl neteisėtų astakovų veiksmų vykdant bendrovės vadovo pareigas. Byloje proceso eigoje sėkmingai sudaryta taikos sutartis iš dalies paneigianti ieškinio faktines ir teisines aplinkybes, sudarant Atsakovui (Klientui) palankią taikos sutartį.

  Laimėta civilinė byla, atstovaujant Lenkijos bendrovę, vandens filtrų gamintoją, lyderę Europoje. Byloje buvo Kliento vardu (Ieškovo) teiktas ieškinys dėl nuostolių atlyginimo iš Kauno bendrovės sumoje beveik 65 000 Eur. Byloje buvo sprendžiamas ginčas dėl to, ar privalo Atsakovas atlyginti nuostolius, sukeltus Ieškovo pirkėjamas, užsienio bendrovėms, dėl nekokybiškų filtravimo talpų pardavimo regreso tvarka. Po daugiau nei metus trukusio bylos nagrinėjimo, rezultatas buvo išimtinai naudingas Kliento naudai ir interesams.

  Plačiau

Publikacijos

 • Delfi.lt R. Vaičekauskytė. Rangovo ir užsakovo ginče kenčia abi šalys

  Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas griežtai reglamentuoja užsakovo ir rangovo santykius. Vis dėlto realybė tokia, kad tarp minėtų šalių neretai įsiplieskia aršūs ginčai, dažniausiai – baigiamajame statybų etape, atėjus laikus vienai pusei perduoti, kitai – priimti atliktus darbus.

  Plačiau
 • Žalos atlyginimas iš antstolio – misija įmanoma?

  Žinia, kad teisminio proceso pradžioje (ar eigoje) dažnai teikiami prašymai pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones (visuomenėje dažniau įvardijamas tiesiog „areštu“) išimtiniu tikslu – užtikrinti, kad esant palankiam teismo sprendimui bus turto į kurį galima bus nukreipti išieškojimą.

  Plačiau
 • Ką daryti, jeigu bankas vienašališkai nutraukė būsto paskolos sutartį?

  Praktikoje dažnai pasitaiko, kad asmenys dėl skirtingų priežasčių nebegali laikinai vykdyti įsipareigojimus pagal būsto paskolų sutartis sudarytas su banku ir atitinkamai bankas pasinaudoja teise vienašališkai nutraukti tokias sutartis. O ir bendra taisyklė teigia, kad kai sutartis pažeista, kita šalis gali prarasti interesą tęsti sutartinius santykius ir gali pasinaudoti vienašališku sutarties nutraukimu kaip savigynos priemone.

  Plačiau
 • R. Vaičekauskytė. Teismas pritaikė areštą, ką daryti?

  Laikinosios apsaugos priemonės (toliau tekste – LAP), dažnai praktikoje žinomos ir vadinamos tiesiog „areštu“, tačiau tai kur kas platesnė sąvoka nei areštas. Areštas yra tik viena iš galimybių užtikrinti palankaus teismo sprendimo įgyvendimą ateityje.

  Plačiau