Mokesčių teisė

Mokesčių teisė – specifinius visuomeninius santykius reguliuojanti teisės normų visuma, savyje talpinanti daug sudėtingų, dinamiškų klausimų. Mokesčiai užima ypatingą vietą biudžeto pajamų sistemoje, darydami poveikį ne tik valstybės biudžetui, bet ir visiems ūkio subjektams bei gyventojų interesams.

Teikiamos paslaugos:

 • Visapusiškai konsultuoju valstybines institucijas, privačias įmones bei fizinius asmenis finansų teisės, mokesčių bei muitų klausimais;
 • Teikiu konsultacijas mokesčių optimizavimo, dvigubo apmokestinimo išvengimo klausimais;
 • Analizuoja mokesčių administravimo veiksmus bei rengiu skundus dėl atitinkamų veiksmų;
 • Konsultuoja investicijų planavimo bei verslo rizikos klausimais, verslo formavimu bei restruktūrizavimu;
 • Atstovauju klientus mokestiniuose ginčuose Sodroje, Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, mokestinių ginčų komisijoje bei teismuose;
 • Atstovauju klientus mokestinių tyrimų bei mokestinių patikrinimų metu;
 • Konsultuoju dėl užsienio kapitalo investavimo Lietuvos Respublikoje;
 • Rengiu procesinius dokumentus, pranešimus mokesčių institucijoms, teisines išvadas, analizes, rekomendacijas bei kitus dokumentus.

 

Suprantu mokesčių svarbą tiek priimant sprendimus versle tiek kasdieniniame gyvenime, todėl siekiu optimaliausių rezultatų klientams, padėsiančių lanksčiai prisitaikyti prie valstybės numatytų mokestinių prievolių. Orientuojosi į maksimalius rezultatus, bendradarbiauju su audito paslaugas, buhalterines paslaugas teikiančiomis įmonėmis, ekspertais, auditoriais.

Bylos


 • Klientas, bankrotuojančios bendrovės vadovas gavo ieškinį iš bankroto administratoriaus. Ieškinyje buvo prašoma priteisti iš buvusio bendrovės direktoriaus neteisėtai panaudotas bendrovės lėšas bei žalos atlyginimo. Byloje buvo bandoma įrodyti, kad atsakovas būdamas BUAB vadovu iš bendrovės banko sąskaitos ir kasos neteisėtai per 3 metus panaudojo 45 080 Eur, įtariant, kad šiuo pagrindu gali būti ir baudžiamosios atsakomybės požymių. Byloje buvo keliami klausimai dėl piniginių lėšų panaudojimo savo reikmėms, bakkroto įstatyme numatytų pareigų nevydymo, neperduodant bankroto administratoriui kasoje likusių grynųjų pinigų, dėl neteisėtų astakovų veiksmų vykdant bendrovės vadovo pareigas. Byloje proceso eigoje sėkmingai sudaryta taikos sutartis iš dalies paneigianti ieškinio faktines ir teisines aplinkybes, sudarant Atsakovui (Klientui) palankią taikos sutartį.

  Laimėta civilinė byla, atstovaujant Lenkijos bendrovę, vandens filtrų gamintoją, lyderę Europoje. Byloje buvo Kliento vardu (Ieškovo) teiktas ieškinys dėl nuostolių atlyginimo iš Kauno bendrovės sumoje beveik 65 000 Eur. Byloje buvo sprendžiamas ginčas dėl to, ar privalo Atsakovas atlyginti nuostolius, sukeltus Ieškovo pirkėjamas, užsienio bendrovėms, dėl nekokybiškų filtravimo talpų pardavimo regreso tvarka. Po daugiau nei metus trukusio bylos nagrinėjimo, rezultatas buvo išimtinai naudingas Kliento naudai ir interesams.

  Plačiau

Publikacijos

 • Delfi.lt R. Vaičekauskytė. Rangovo ir užsakovo ginče kenčia abi šalys

  Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas griežtai reglamentuoja užsakovo ir rangovo santykius. Vis dėlto realybė tokia, kad tarp minėtų šalių neretai įsiplieskia aršūs ginčai, dažniausiai – baigiamajame statybų etape, atėjus laikus vienai pusei perduoti, kitai – priimti atliktus darbus.

  Plačiau
 • Žalos atlyginimas iš antstolio – misija įmanoma?

  Žinia, kad teisminio proceso pradžioje (ar eigoje) dažnai teikiami prašymai pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones (visuomenėje dažniau įvardijamas tiesiog „areštu“) išimtiniu tikslu – užtikrinti, kad esant palankiam teismo sprendimui bus turto į kurį galima bus nukreipti išieškojimą.

  Plačiau
 • Ką daryti, jeigu bankas vienašališkai nutraukė būsto paskolos sutartį?

  Praktikoje dažnai pasitaiko, kad asmenys dėl skirtingų priežasčių nebegali laikinai vykdyti įsipareigojimus pagal būsto paskolų sutartis sudarytas su banku ir atitinkamai bankas pasinaudoja teise vienašališkai nutraukti tokias sutartis. O ir bendra taisyklė teigia, kad kai sutartis pažeista, kita šalis gali prarasti interesą tęsti sutartinius santykius ir gali pasinaudoti vienašališku sutarties nutraukimu kaip savigynos priemone.

  Plačiau
 • R. Vaičekauskytė. Teismas pritaikė areštą, ką daryti?

  Laikinosios apsaugos priemonės (toliau tekste – LAP), dažnai praktikoje žinomos ir vadinamos tiesiog „areštu“, tačiau tai kur kas platesnė sąvoka nei areštas. Areštas yra tik viena iš galimybių užtikrinti palankaus teismo sprendimo įgyvendimą ateityje.

  Plačiau